Darmowe akcje do podkreślania oczu

Hej!
Chcę udostępnić wam zestaw akcji, dzięki którym w łatwy sposób podkreślicie oczy u psa (i nie tylko!).

Jeżeli nie wiecie, jak zainstalować akcje w Photoshopie -> KLIK

Krótka instrukcja użycia akcji:

 • Po załadowaniu widoczne będą dwie akcje: eyes pop i lighten eyes. Pierwsza służy do wzmocnienia kontrastu i wydobycia głębi z oczu druga służy rozjaśnieniu i również lekko wzmacnia kontrast ale inną metodą.
 • Przed włączeniem akcji eyes pop należy zaznaczyć warstwę podstawową zdjęcia, ponieważ akcja klonuje ją i na tej podstawie podkreśla oczy.
 • Po użyciu którejkolwiek akcji należy nacisnąć maskę warstwy i białym kolorem pędzla zaznaczyć oczy, żeby odkryć efekt tylko na nich.

Jeżeli efekt na waszym zdjęciu wyjdzie za mocny to możecie obniżyć krycie (opacity) warstwy.

POBIERZ AKCJE

 

Akcje stworzone zostały w wersji CC programu Adobe Photoshop ale powinny zadziałać też we wcześniejszych wersjach. Jeżeli natraficie na problemy techniczne to dajcie znać w komentarzach, bądź na grupie (KLIK).

Miłego użytkowania!

2 Komentarzy Darmowe akcje do podkreślania oczu

 1. Amelia z Zamerdani.pl 11 lutego 2018 at 21:13

  Hej! Chciałam Ci podziękować, za tekst o obróbce oczu. Wprawdzie jestem zupełnym amatorem, laikiem, samoukiem ect, ect. wprawdzie nie mam PS, ani nawet LR, a jedynie gimpa, ale z uwielbieniem czytam nowe poradniki na blogu i w grupie. Nawet nie sądziłam, jak korekta oczu może wpłynąć na całe zdjęcie! Czekam z niecierpliwością na więcej i może z czasem jakiś poradnik, „PS krok po kroku – dla laika” z opisem narzędzi, opcji i przykładowymi zdjęciami jak co, na co wpływa, bo jak już się zmotywuję do zakupu PS, nie chciałabym rzucić go w kąt bo uznam, że nie ogarniam (co jest prawdopodobne) 😀
  Pozdrawiam ciepło, całą Zamerdaną ekipą!

  Reply
  1. Emilia Heller-Mrotek 26 lutego 2018 at 21:38

   Również pozdrawiam i zachęcam do obserwowania bloga/fanpage/grupy, ponieważ mam w planach webinary online z obróbki w PS 🙂

   Reply

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *