Recenzja fotoobrazu od Saal Digital

Dwa miesiące temu skorzystałam z możliwości zamówienia fotoobrazu ze strony saal-digital.pl w zamian za recenzję.
Długo zastanawiałam się nad tym, jakie zdjęcie wybrać, oraz w jakim formacie je zamówić. Ostatecznie wybrałam płytę PVC o wymiarach 30×45, grubości 10mm z mocowaniem standardowym. Cena takiej konfiguracji to 164zł + 30zł za wysyłkę, jednak otrzymany kod rabatowy pozwolił mi otrzymać 100% rabatu i nie płaciłam ani złotówki.

Do testów zapisałam się wcześniej, niż w listopadzie, ale wciąż odkładałam zamówienie w czasie, ponieważ liczyłam na to, że może zrobię moim futrom jakieś wspólne zdjęcie. Co dwa tygodnie kod wygasał i wsparcie Saal Digital dzielnie przedłużało mi ważność rabatu bez zająknięcia, więc tu duży plus dla nich. Dodatkowo sami przypominali się o tym, że kod nie został jeszcze wykorzystany i pytali, czy nie mam problemów technicznych.

Fotoobraz został wysłany dwa dni po jego zamówieniu, a sama przesyłka nadana została w Niemczech. Pomimo tego doszła ona relatywnie szybko, jeżeli się nie mylę były to 4 dni robocze.

Do jakości wydruku nie mam się jak przyczepić. Wszystko jest ostre tam, gdzie powinno być i odwzorowanie detali jest na bardzo dobrym poziomie.
Niestety zdjęcie, które wysłałam, w druku wyszło ciemniejsze, niż powinno, co psuje efekt. Podejrzewam, że mój monitor potrzebuje re-kalibracji, więc biorę ten problem na siebie. Byłam również leniwa i wysłałam zamówienie, korzystając z edytora znajdującego się na stronie, zamiast pobrać profil kolorystyczny i upewnić się, że wszystko gra. Myślę, że w najbliższym czasie zamówię trochę odbitek z Saal Digital i wystawię mój monitor na próbę.

Płyta PVC jest matowa i zbiera odciski palców, lecz nie są one bardzo widoczne. Zdjęcie poniżej obrazuje skalę problemu.

Fotoobraz od saal-digital.pl

Wybrałam zdjęcie, które jest mocno ucięte tonalnie w cieniach (taka obróbka) i biję się w pierś, ponieważ uważam, że kontrastowy obraz wyglądałby lepiej w takiej formie.

Uważam, że grubość 10mm jest dla mnie za duża. Następnym razem na pewno wybiorę wersję 5mm.

10mm płyta PVC, pod spodem listwy 3cm każda dla porównania

Wybrane przeze mnie mocowanie to po prostu zestaw metalowych płytek, które przyklejamy z tyłu obrazu i możemy nakleić go bezpośrednio na ścianę. Niestety nie przetestowałam go jeszcze, ponieważ fotoobraz powieszę dopiero w nowym domu. Poniżej znajduje się ilustracja ze strony Saal Digital, która pokazuje, jak wygląda ten typ mocowania. Oprócz standardowego mamy jeszcze do wyboru opcje: bez mocowania, aluminiowe oraz na śruby. W zależności od wybranej opcji cena ulega zmianie.

źródło: http://saal-digital.pl

Myślę, że sam fotoobraz to bardzo fajny pomysł na prezent, czy też dekorację naszego mieszkania, ale lepiej sprawdzi się zdjęcie kontrastowe. Saal Digital stanęło na wysokości zadania podczas procesu przydzielania kodu rabatowego i nie mogłabym narzekać na ich wsparcie klienta, gdyby nie pewna sytuacja. 7 listopada, czyli w dzień, w którym wysłano do mnie fotoobraz, znalazłam na stronie Saal Digital opcję bycia resellerem, więc postanowiłam się zapisać. Niestety do dziś nie dostałam żadnej odpowiedzi ani potwierdzenia rejestracji w systemie, co uważam za wielki minus, ponieważ w teorii, jako klient biznesowy zamówiłabym więcej produktów, co dałoby firmie zysk. Jestem pewna, że z Saal Digital jeszcze coś zamówię na próbę, ale nie jestem pewna, czy nadal chcę zapisać się jako reseller.

A wy korzystaliście kiedyś z takiej formy wydruku zdjęć lub chcielibyście skorzystać? Czekam na odpowiedzi w komentarzach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *